V dřevostavbách panuje v létě příjemné klima

Mezi časté obavy zájemců o dřevostavbu patří teploty interiéru, kterých je možné dosáhnout v zimě i v létě. Díky malé akumulační schopnosti dřeva, tedy i dřevostaveb, se dům na rozdíl od jiných typů konstrukcí rychle vyhřeje, ale zároveň velmi rychle vychladne. To šetří majitelům finanční prostředky na vytápění v zimních měsících a zpříjemňuje jim život v horkém létě.

Cihlové nebo betonové konstrukce v horkých letních dnech akumulují teplo. Tohoto naakumulovaného tepla nejsou díky svým fyzikálním vlastnostem schopné se zbavit v chladnějších nocích. U dřevěných domů tento nepříjemný jev ale díky nízké akumulační schopnosti dřeva odpadá. Již po několika hodinách dochází k příjemnému zchlazení celéstavby, a tím i interiéru. Pokud chtějí majitelé dřevostaveb před případným vyhříváním nemovitost ještě lépe zabezpečit, je potřeba instalovat předokenní stínicí techniku nebo skleněné plochy chránit před přímým sluncem stavebními úpravami jako je například přesah střechy či horního patra přes spodní. Největším problémem jsou zvláště velkorozměrové okenní plochy, kterou jsou orientované na jih, nebo jihozápad.

Ani dřevostavba, která má ze všech stavebních materiálů nejlepší vlastnosti obvodových materiálů, nedokáže zcela odolat extrémně dlouhým teplotám, které neklesají na příjemné hodnoty ani v noci. V takovém případě je nutné zabezpečit dům klimatizací.

Více informací poskytnout zájemcům o dřevostavbu společností, které budou své stavby,jako každý rok, prezentovat na mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH ve dnech 19.až 23. září 2017 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Generálním partnerem mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2017 je Skupina ČEZ.

ČEKEJTE VÍC NEŽ JEN ELEKTŘINU NEBO PLYN

Že ČEZ vstoupil se svými zákazníky do 21. století, dokazují jeho inovativní produkty aslužby. Ať si zákazníci vyberou jakkoli velké vylepšení domácnosti, vždy dostanou řešení, které ohleduplněji využívají energie, zvyšují komfort zákazníků a snižují chytře výdaje. Na kompletní nabídku produktů se můžete podívat na www.cez.cz/sluzby.

Publikováno v rubrice Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem V dřevostavbách panuje v létě příjemné klima

Veletrh Střechy Praha 2017 nabídne bohatý program a účast největších lídrů trhu

Největší přehlídku firem z oblasti staveb a renovací střech nabídne 19. ročník veletrhu STŘECHY PRAHA, který se uskuteční 9. – 11. 2. 2017 v PVA EXPO PRAHA Letňany. Společně proběhnou veletrhy ŘEMESLO PRAHA, veletrh obnovitelných zdrojů a úspor energií SOLAR PRAHA a nový projekt z oblasti profesionální údržby povrchů PURPO PRAHA. Další vystavovatelé z oblasti úsporného bydlení a světa dřevostaveb se budou prezentovat v rámci souběžných veletrhů FOR PASIV a CESTY DŘEVA. Prezentovat se tedy bude bezmála 300 společností na hrubé výstavní ploše 12 600 m2.
ZAJÍMAVOSTI NA VELETRHU
Návštěvníci budou mít skvělou možnost se blíže seznámit s kreativní prací s keramickou hlínou či poslechnout si jasně zvonivý zvuk „taškofónu“ v keramickém koutku TONDACH. Společnost EKOTECHNIK Czech připravila atraktivní venkovní expozici v podobě elektromobilu TESLA Model X. Je to nejrychlejší, nejbezpečnější a nejpromyšlenější SUV vůz na světě. Vůz dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy. Zajímavostí je, že se jeho zadní dveře FALCON WINGS otevírají vzhůru k nebi. Na stánku Cechu KPT ČR předvede Tesařství Martin a Bohumír Šnajdrovi, Komařice ukázku soutěžního modelu krovu z Evropského mistrovství tesařů 2016 konaného v Basileji. Žáci oboru tesař Střední školy řemeslné v Jaroměři předvedou na stánku Cechu KPT ČR výrobu modelu středověké konstrukce střechy. Více informací o zajímavostech na veletrhu naleznete ZDE.
PŘENOS AKTUÁLNÍHO DĚNÍ Z VELETRHU
Novinkou letošního veletrhu Střechy Praha 2017 bude přenos aktuálního dění z veletrhu formou fotek a videí z výstavních hal a stánků vystavovatelů prostřednictvím sociální sítě Facebook. Předvedení systému Graffiti Safewipes na stánku firmy UMYJEMTO, který dokáže odstranit graffiti na 1 m2 do 2 minut nebo biketrialová show v podání známého Tomáše Eibla na stánku společnosti FAKRO, o tom všem Vás budeme průběžně informovat! Sledujte, co se na veletrhu právě odehrává, a co nesmíte opomenout při své návštěvě ZDE! Staňte se naším fanouškem, dejte nám „like“ a sledujte veletrh Střechy Praha online!

BOHATÝ DOPROVODNÝ PROGRAM
Připraven je atraktivní doprovodný program za účasti předních specialistů a uznávaných odborníků. Proběhne řada konferencí, odborná fóra i praktické ukázky. Nosným tématem konference Izolace 2017 jsou ploché střechy. Fórum Dřevěné konstrukce střech se zaměří na novou požární normu a prezentovány budou zajímavé dřevěné stavby. Velký prostor je věnován střešní fotovoltaice a energetické soběstačnosti. Sobotní přednášky pro širokou veřejnost nabídnou užitečná témata, jako jsou nejčastější chyby ve střešním plášti, ochrana a sanace půdních trámů a krovů a též se lidé dozvědí aktuální informace k programu Nová zelená úsporám. Novinkou je seminář Údržba a čištění střech a fasád vztahující se k novému projektu Purpo Praha. Projekt je zaměřen na profesionální údržbu, čištění, renovace a ochranu střech, fasád a dalších povrchů.

PORADENSTVÍ ZDARMA
Užitečné a cenné rady mohou návštěvníci získat v poradenských centrech na veletrhu. K dispozici bude Stavební poradenské centrum s podporou ČKAIT a ČVUT v Praze, Centrum fasád, Centrum pro úspory energií a alternativní zdroje energie. Novinkou bude Centrum profesionální údržby a čištění povrchů.
STŘECHA ZDARMA
Návštěvníci se mohou zúčastnit soutěže o střechu na rodinný dům a další ceny.
ZDARMA každý den veletržní noviny “Střechy DNES”.

ZLEVNĚNÁ VSTUPENKA
ZDE můžete získat zlevněnou vstupenku ve výši 50 Kč (plná cena 100 Kč) na souběh veletrhů Střechy Praha, Solar Praha, Řemeslo Praha, Purpo Praha, For Pasiv, Cesty dřeva a soutěžní přehlídku stavebních řemesel SUSO 2017 konaných 9. – 11. 2. 2017 v PVA EXPO PRAHA Letňany!
MÍSTO KONÁNÍ
PVA EXPO PRAHA Letňany, Beranových 667, 199 00 Praha 9 – Letňany. Plánek PVA a jak se k nám dostanete ZDE.
OTEVÍRACÍ DOBA
Čtvrtek 9. 2. 2017            10 – 18 h
Pátek 10. 2. 2017             10 – 18 h
Sobota 11. 2. 2017           10 – 17 h
www.strechy-praha.cz

Publikováno v rubrice Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Veletrh Střechy Praha 2017 nabídne bohatý program a účast největších lídrů trhu

Přihlaste se do programu Baumit Akademie

Baumit Akademie je unikátní program vzdělávání, zahrnující nejen soubor odborných krajských konferencí s aktuálními tématy, které jsou určeny pro projektanty, architekty, investory a odborníky ze stavební praxe, ale také řadu dalších regionálních seminářů, které jsou zaměřené na zpracovatele stavebních materiálů. Jedná se mimo jiné o skvělou příležitost pro setkání profesionálů, výměnu nejnovějších poznatků a konzultaci svých vlastních zkušeností s předními odborníky z oboru.

Krajské konference Baumit – určeno pro projektanty, architekty, investory a odborníky ze stavební praxe.
Téma konferencí Baumit Akademie 2017 je „Získejte nový pohled na navrhování fasád“. Účastníkům bude představena BIM – technologie, moderní a efektivní proces tvorby stavebního projektu, jehož potenciál lze využít v celém životním cyklu budovy – od návrhu přes výstavbu až po její používání. Budou seznámeni s aplikacemi, které jim usnadní výběr fasádních systémů či kreativních povrchů a zrychlí proces rozhodování investora, s produktovými novinkami pro oblast fasád a s nejnovějšími změnami dle nové požární normy. Tato témata přivítají především projektanti, architekti, investoři a odborníci ze stavební praxe. V Praze proběhnou konference rovnou dvě, a to v únoru a březnu, a dále bude možné se přihlásit na únorové konference v Brně, Hradci Králové, Liberci, Českých Budějovicích, Ostravě a Plzni. Konkrétní termíny, podrobný program konference a možnost přihlásit se naleznete na webové stránce http://www.baumitakademie.cz/konference/. Účast na krajských konferencích je bezplatná.

Regionální semináře Baumit – určeno pro zpracovatele stavebních materiálů.
Cílem společnosti Baumit je dodávat prvotřídní materiály a špičková řešení. Proto jí také záleží na tom, aby byly následně bezchybně zpracovávány. Pro realizační firmy a drobné zpracovatele jsou tedy připraveny regionální semináře. Zpracovatelům poskytují technické informace a technologické postupy zpracování materiálů Baumit pro fasády, omítky, potěry a pro oblast lepení obkladů a dlažeb. Na závěr získá každý účastník certifikát o účasti a protokol o zaškolení. Semináře pro zpracovatele se konají po celé republice a jejich témata, termíny a možnost přihlásit se naleznete na webové stránce http://www.baumitakademie.cz/seminare/.

Publikováno v rubrice Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Přihlaste se do programu Baumit Akademie

Oscaři českého stavebního trhu byli vyhlášeni

Česko má nové nezávislé hodnocení kvality stavebních materiálů. Je jím projekt Kvalitní Stavební Materiály. Hodnocení kvality se zúčastnily stovky profesionálů – lidé ze stavebních firem, zedníci, pokrývači, klempíři, instalatéři, topenáři a elektrikáři. Hodnotili kvalitu stavebních materiálů v 25 kategoriích hrubé stavby, střech, koupelen a elektroinstalací. Uživatelé a stavebníci se tak nyní mohou dozvědět v nejobsáhlejším nezávislém hodnocení kvality, kteří výrobci vyrábějí nejkvalitnější stavební materiály a porovnat si hodnocení jejich kvality.
„V projektu Kvalitní Stavební Materiály hodnotí kvalitu pouze ti, kteří s materiály denně pracují a mohou tak ze zkušenosti rozeznat rozdíly v kvalitě,“ uvádí Zbyněk Joura, manažer projektu.“ Kvalitu střešních materiálů hodnotí tesaři, klempíři a pokrývači;  kvalitu vybavení do koupelen hodnotí instalatéři; elektroinstalace hodnotí elektrikáři a stavební materiály pro hrubou stavbu hodnotí majitelé a zástupci stavebních firem a zedníci. Získáváme tak nezávislé hodnocení kvality od těch, kteří různé materiály skutečně důkladně znají z vlastní praxe.“
Řemeslníci hodnotí kvalitu stavebních materiálů ze dvou hledisek: 1) na základě vnímání značky stavebních výrobků, 2) na základě hodnocení kvality podle opravdové vlastní zkušenosti.
Hodnocení vnímání značek dle kvality – ocenění NEJLEPŠÍ 2016
Ocenění NEJLEPŠÍ může získat v každé stavební kategorii pouze jedna značka stavebních materiálů, jež bude jako nejlepší ohodnocena největším počtem řemeslníků a zástupců stavebních firem. Ocenění NEJLEPŠÍ je potvrzením jedinečnosti stavebních výrobků a potvrzením vysokého vnímání image značky. Toto ocenění může získat v kategorii pouze jedna firma.
V jednotlivých kategoriích ocenění NEJLEPŠÍ získávají:

Kategorie Vítěz Kategorie Vítěz
Cihly Heluz Pálené tašky Tondach
Pórobetony Ytong Betonové tašky Bramac
Betonové výrobky Best Plechové krytiny Prefa Aluminiumprodukte
Fasádní systémy Weber Hydroizolační fólie Fatra
Garážová vrata Hörmann Střešní okna Velux
Plastová okna Vekra Střešní tepelné izolace Rockwool
Komíny Schiedel Asfaltové šindele Iko
Kotle Viessmann Podstřešní fólie Dörken
Vany Ravak Okapy Prefa Aluminiumprodukte
Sanitární výrobky Jika Elektrické zásuvky a spínače ABB
Vodovodní baterie Hansgrohe Jističe Eaton
Podlahové topení Rehau Domovní vstupní systémy ABB
Radiátory Korado

Hodnocení kvality na základě osobní zkušenosti – ocenění TOP QUALITY 2016
Do hodnocení kvality na základě osobní zkušenosti řemeslníků byli zařazeni všichni výrobci ve vybrané stavební kategorii. Ocenění TOP QUALITY získávají jen výrobci, s jejichž materiály pracovalo v předešlém roce dostatečně velké množství hodnotících odborníků a jež dosáhli vysokého bodového hodnocení.  „Hodnocené materiály musely získat alespoň 7,5 bodu na desetibodové stupnici,“ uvádí Zbyněk Joura.
V tabulce níže je uvedeno hodnocení vybraných stavebních kategorií a výrobců, kteří získávají ocenění TOP QUALITY 2016.

Kategorie Výrobce (v závorce bodové hodnocení kvality)
Cihly Wienerberger Porotherm (8,60), Heluz (8,55)
Pórobetony Ytong (8,82), Hebel (8,16)
Betonové výrobky KB Blok (8,59), Best (8,55)
Fasádní systémy Weber (8,82), Baumit (8,47)
Sanitární výrobky Jika (8,66)
Radiátory Korado (9,16)
Pálené tašky Tondach (8,53), Bramac (8,47)
Betonové tašky Bramac (8,65), KM Beta (8,10)
Plechové krytiny Lindab (8,29), Satjam (7,75)
Střešní okna Velux (9,23), Roto (8,70), Fakro (7,68)
Střešní tepelné izolace Isover (8,74)
Okapy KJG (8,47)
Elektrické zásuvky a spínače ABB (8,94), Schneider Electric (8,61)
Jističe Eaton (9,04), OEZ (9,02)

„Při výběru materiálů pro stavbu nebo rekonstrukci domů, bytů, střech, koupelen nebo elektroinstalace si nyní mohou uživatelé snadno zjistit a porovnat kvalitu jednotlivých výrobců a vybrat si takové, které budou vyhovovat jejich požadavkům na kvalitu a následně i cenu,“ uvádí Zbyněk Joura, průkopník hodnocení kvality stavebních materiálů v ČR. „Všechny výsledky jsou přehledně zpracovány na webu KvalitniStavebniMaterialy.cz“
Certifikáty kvality NEJLEPŠÍ a TOP QUALITY slouží jako nezávislé potvrzení kvality výrobců. Uživatelé mohou upřednostňovat právě takové výrobce, kteří toto ocenění od řemeslníků získali.
Více na: www.KvalitniStavebniMaterialy.cz

Publikováno v rubrice Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Oscaři českého stavebního trhu byli vyhlášeni

Vyhrajte vrtačku DEWALT, nářadí STANLEY, soudky piv a další ceny za 10 minut vašeho času

V projektu Kvalitní Stavební Materiály mohou řemeslníci vyhrát ceny v celkové hodnotě 100.000 Kč. Navíc každý řemeslník získává reklamu na rok 2016 ve vyhledávači firem na webu www.KvalitniStavebniMaterialy.cz v hodnotě 1000 Kč zdarma. To vše je možné získat jednoduchým a zábavným ohodnocením materiálů pro stavbu, které každý den používáte.
Jedině řemeslník se vyzná!
V projektu Kvalitní Stavební Materiály může hlasovat vesměs kdokoliv, ale pouze hodnocení řemeslníků se počítá do celkového hodnocení. Věříme, že pouze řemeslníci se na stavbě potýkají se všemi možnými problémy a musí najít jejich řešení. Proto pouze řemeslníci dovedou správně, nezaujatě a na základě vlastních zkušeností určit skutečnou kvalitu jednotlivých výrobků. Proto oslovujeme Vás, řemeslníka – skutečného odborníka na stavební materiály.
Vážíme si vašeho času, který hodnocením strávíte…
i když se jedná jen o 10 minut a nabízíme Vám proto zajímavé výhry a ceny – vrtačky, nářadí, piva, vstupenky, předplatné časopisů a garantovanou cenu – reklamu na rok 2016 zdarma.
Hlasovat můžete zde:
http://qbuilder.mediaresearch.cz/NPQBuilder/Q.mvc/28b48ac8fa5da3e571e98a6a9043dc93?lang=cs-CZ&source=web
V projektu Kvalitní Stavební Materiály bude ohodnocena kvalita jednotlivých stavebních materiálů v několik kategoriích – hrubá stavba, střechy, elektroinstalace a voda, topení, plyn. Výsledky budou stanoveny na základě hodnocení řemeslníků. Výsledky pomohou především stavebním laikům a investorům, kteří staví nebo rekonstruují dům či byt a vybírají stavební materiály. Na základě hodnocení od řemeslníků budou mít možnost porovnat kvalitu jednotlivých materiálů a vybrat si tak takový, který bude nejlépe odpovídat jejich očekáváním.
Hodnocení kvality stavebních materiálů může pomoci i samotným řemeslníkům, a to tím, že z výsledků bude evidentní, které materiály a značky stavebních materiálů jsou kvalitní. Řemeslníci tak nebudou muset přesvědčovat investory o kvalitě jednotlivých značek, protože ti ji budou moci porovnat v nezávislém hodnocení. Řemeslníci tak budou moci používat výrobky, se kterými se pracuje dobře, rychle, bezproblémově a ke kterým se není potřeba vracet z důvodů kvalitativních problémů.
I toto je přínos pro řemeslníky. Udělejte si 10 minut času a ohodnoťte kvalitu materiálů, se kterými pracujete. Klikněte na odkaz a pomozte určit kvalitu stavebních materiálů.
http://qbuilder.mediaresearch.cz/NPQBuilder/Q.mvc/28b48ac8fa5da3e571e98a6a9043dc93?lang=cs-CZ&source=web
Více informací na www.KvalitniStavebniMaterialy.cz

Publikováno v rubrice Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vyhrajte vrtačku DEWALT, nářadí STANLEY, soudky piv a další ceny za 10 minut vašeho času

Změna dodavatele plynu krok za krokem

Ačkoli může domácnost změnou dodavatele plynu ušetřit až tisíce korun ročně, často ji od jejího provedení odrazuje představa složitého vyřizování, papírování a běhání po pobočkách. Přitom je změnu možné provést během několika okamžiků a z pohodlí domova. Přinášíme vám rady, jak nejefektivněji změnit dodavatele krok za krokem.

Krok číslo 1: Výběr nového dodavatele
Ze všeho nejdříve je potřeba vybrat si dodavatele, s jehož plynem opravdu ušetříte. Můžete se poptat na zkušenosti svých známých, nebo si udělat průzkum cen na internetu. Nejjednodušší je využít některý z nezávislých srovnávačů cen, například www.kalkulator.tzb-info.cz, který doporučuje také Energetický regulační úřad.
Sledovat byste neměli pouze cenu plynu, ale také podmínky, za které tuto cenu získáte. Pokud si chcete nechat v rozhodování volné ruce, vybírejte nabídky se smlouvou na dobu neurčitou. Např. u MND – Moravských naftových dolů, šetří zákazníci se smlouvou na dobu neurčitou na topení plynem průměrně 22% oproti dominantnímu dodavateli. Při 21 MWh za rok je tak úspora u jejich produktu Plyn z první ruky – Bonus 7 400 Kč. Více na www.mnd.cz

Krok číslo 2: Dvakrát měř, jednou řež
Ještě než s vybraným dodavatelem uzavřete smlouvu, raději si ho pořádně prověřte. Zeptejte se na zkušenosti i svých známých. Hodně vám napoví také jednání zaměstnanců společnosti. Můžete buďto zajít na pobočku, nebo zavolat na zákaznickou linku (měla by být ideálně bezplatná) a ověřit si, jak pružně dokáží reagovat na vaše dotazy a jak dlouho musíte čekat na přepojení.

Krok číslo 3: Příprava podkladů
Jakmile budete mít jistotu, že nový dodavatel je pro vás ten pravý, je nutné připravit si potřebné dokumenty. Najděte si poslední fakturu, na níž uvidíte údaje o své spotřebě a EIC kód (identifikační kód vašeho odběrného místa), který při změně uvedete novému dodavateli. Ideální je mít po ruce také smlouvu se stávajícím dodavatelem, z níž vyčtete název produktu, který od něj aktuálně odebíráte, a informaci o konci vašeho smluvního závazku.

Krok číslo 4: Objednávka
Ve chvíli, kdy budete mít připraveny všechny dokumenty, můžete se pustit do samotné změny. Tu můžete uskutečnit např. na pobočce, písemně či po telefonu. Nejkomfortnější je to ale samozřejmě prostřednictvím webu z pohodlí vašeho domova. Tento velmi jednoduchý způsob nabízí např. právě MND – Moravské naftové doly na jejich webu www.mnd.cz.

Krok číslo 5: Smlouva a plná moc
Ti z vás, co uskuteční změnu dodavatele pomocí online formuláře na webu vybraného dodavatele, obdrží pravděpodobně na e-mailovou adresu návrh smlouvy a plnou moc. Oba dva dokumenty si prostudujte, podepište a pošlete zpět. Plná moc je pro vás zárukou toho, že se od této chvíle již nemusíte vůbec o nic starat. Na jejím základě totiž nový dodavatel vše vyřeší za vás, včetně vypovědění smlouvy stávajícímu dodavateli a oznámení distributorovi plynu. Předtím, než zahájíte odebírání plynu od nového dodavatele, doporučujeme novému i stávajícímu dodavateli nahlásit aktuální stav plynoměru.
graf
Uspora PLYN MND.inddPublikováno v rubrice Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Změna dodavatele plynu krok za krokem

Přivítání jara

Jaro jsme zahájili stylově na souboru jarních veletrhů FOR HABITAT,FOR FURNITURE, FOR GARDEN, DESIGN SHAKER a BYDLENÍ. Nábytek, doplňky, zahradní sortimet, designové kousky, spousta inspirace a krásy pod jednou střechou. Chytré nápady a tipy, jak vylepšit své bydlení, 615 vystavovatelů a přes 32 000 návštěvníků. A nechyběli ani zástupci NejŘemeslníků, přesněji tedy zástupkyně:)
Na veletrhu jsme se setkali s mnoha našimi zákazníky i řemeslníky, načerpali inspiraci a jako vždy jsme rozdávali mezi zákazníky stále populárnější magnetky.
4
5
6

Publikováno v rubrice Společenská událost | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Přivítání jara

Nebojte se rekonstrukce!

Zvažujete koupi bytu nebo domu před rekonstrukcí? Pojďte se s námi podívat, jak na to.

Publikováno v rubrice Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nebojte se rekonstrukce!

6 tipů jak hravě zvládnout rekonstrukci kuchyně

1. Začneme stanovením rozpočtu.Čistá bílá kuchyň Kuchyň je investice na mnoho let, denně se v ní budeme pohybovat, musí se nám tedy líbit a být co nejkvalitnější, aby nám dělala radost co nejdéle. Ušetřit se dá na vnitřním vybavení skříněk, pokud oželím tichý dojezd zásuvek, výsuvné regály a drátěný program ve skříňkách, ušetřím snadno i deset tisíc. Dále jsou to atypická řešení – čím víc věcí se musí přizpůsobovat, tím strměji cena stoupá. Naopak se nevyplácí šetřit na kování, které je velmi namáhané a obvykle to bývá první, co se po letech v kuchyni porouchá.
Výsuvné šuplíky
2. Je dobré začít včas. A včas při rekonstrukci kuchyně znamená ideálně tři měsíce předem. Je potřeba najít správného dodavatele, nabídka kuchyňských studií a truhlářů je velmi široká, hezké a kvalitní kuchyně lze najít také v prodejnách nábytku. Všechno má svá pro a proti, studia a truhláři dokážou vyrobit jakýkoli atyp, výroba na míru ale není levná a nějaký čas trvá, běžné jsou dodací lhůty mezi třemi a šesti týdny. Nabídka řetězců je omezená, musíme si vystačit s několika typy skříněk, barev a materiálů, velkou výhodou ale bývá cena a dostupnost zboží skladem.
3. Vzorovaná dvířkaZ materiálů je stále nejpopulárnější lamino pro jeho cenovou dostupnost, dlouhou životnost a obrovskou škálu barev a dezénů. Největší klasika jsou imitace dřeva, z jednobarevných je pořád v kurzu čistě bílá, vanilková a obecně světlé barvy v moderních kuchyních se objevují dvě barvy skříněk, třeba dolní barevné, horní bílé, vzorované skříňky a kombinace skla a nerezu. Kuchyně z masivu se dnes vyrábějí už méně, dřevo je sice krásné, jeho nevýhodou je však vyšší cena a jeho roztažnost v závislosti na vlhkosti, se kterou se musí počítat při montáži. Proto se častěji používá dřevěná dýha, která je levnější, lehčí a také velmi odolná.
Lišta se zásuvkami
4. Když máme vybraného dodavatele, materiály a barvy, je třeba pustit se do návrhu rozmístění. Většina studií a truhlářů vám návrh udělá podle Vašich požadavků, některé obchodní domy s nábytkem nabízejí možnost udělat si návrh v jejich vlastním plánovači, mnoho programů na plánování kuchyně je zdarma dostupných na internetu, snadno to zvládnete i s tužkou, papírem a fantazií. V ideálním světě je trojúhelník lednička – dřez – sporák a mezi nimi vždy pracovní plocha. Jenže my nejsme v ideálním světě, často se musíme přizpůsobit umístění oken, dveří a rozvodů, a proto se snažíme vše naplánovat hlavně s ohledem na naše pohodlí při vaření. Pokud rekonstruujete místnost takříkajíc od podlahy, je právě teď vhodný okamžik na plánování elektroinstalace, plynu, vody, odpadů a topení. Naštěstí v dnešní době už nemusíme řešit například to, zda lze postavit troubu vedle lednice, protože moderní spotřebiče hřejí dozadu, nikoli do stran a díky tomu odpadá mnoho omezení z předchozích let. Co se týče spotřebičů, můžete si vybrat samostatně stojící či vestavěné, nedá se říci, že by jedna kategorie byla lepší než druhá, až na detaily je to čistě estetická záležitost. Za zmínku stojí například vestavěná myčka, která je tišší, než samostatně stojící. Nyní si také vybíráme, zda chceme v kuchyni ostrůvek, spojení s obývákem, jestli chceme sporák plynový, elektrický, nebo indukční, zda digestoř odtahovou – v případě, že ji můžete napojit do komína, nebo odtahové šachty, nebo filtrační, pokud tuto možnost nemáte.
Prostorná kuchyň s výhledem5. Před samotnou objednávkou je dobré nechat si kuchyni zaměřit odborníkem. Je to placená služba, ale mnohonásobně se vám vyplatí. V tuto chvíli se totiž zjistí přesné rozměry místnosti, nerovnosti stěn, podlahy a díky tomu pak předejdete nepříjemným překvapením při montáži kuchyně. Pokud si necháte kuchyň vyrobit na míru, po zaměření bude sedět opravdu přesně. I když to vypadá jednoduše, montáž kuchyně není žádná legrace a je dobré ji svěřit odborníkům, kteří dokážou během montáže vyřešit většinu zádrhelů a vše přesně a pevně upevní. Nikdo nechce u snídaně zažít to, co můj kamarád, kterému se jednoho dne poroučela horní skříňka z ničeho nic k zemi i se skleničkami a talíři. Diagnóza: chyba při montáži.
0strůvek6. Naše poslední rada, kterou ale uplatníte kdykoli během realizace, zní: NEBOJTE SE OZVAT. Kdykoli se bude dít něco jinak, než jste si přáli, ihned to sdělte pracovníkům, kteří práci dělají, hodně věcí se dá zachránit během realizace. Po montáži je dobré všechno si zkontrolovat a případně nedostatky řešit ihned. Ale i později, když během používání zjistíte, že se po měsíci něco viklá, drhne šuplík, nebo se správně nedovírají dvířka, nic neopravujte sami, abyste se nepřipravili o záruku. Kontaktujte zodpovědného dodavatele a domluvte si termín návštěvy.
Během rekonstrukce kuchyně můžete potřebovat spoustu odborníků: truhláře, instalatéra, elektrikáře, možná i zedníka, podlaháře, plynaře, psychologa… a všechny najdete u nás:)
Máte za sebou rekonstrukci kuchyně? Podělte se s námi o své zkušenosti v diskuzi pod článkem. Máte nějakou otázku? Rádi Vám ji zodpovíme.

Publikováno v rubrice Inspirace | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 6 tipů jak hravě zvládnout rekonstrukci kuchyně

Přijďte vyhrát střechu na veletrh Střechy Praha 2016!

18. ročníku největšího středoevropského veletrhu pro stavbu a renovaci střech STŘECHY PRAHA se budou opět účastnit nejvýznamnější firmy z oboru. Akce se uskuteční 21. – 23. 1. 2016 v PVA EXPO PRAHA Letňany. Souběžně se koná veletrh pro řemeslo, vybavení a bezpečnost práce řemeslníků ŘEMESLO PRAHA, veletrh úspor energií SOLAR PRAHA a dále veletrhy FOR PASIV a CESTY DŘEVA.

Prezentovat se budou výrobci a dodavatelé střešních materiálů, nosných konstrukcí, izolací, střešních oken, doplňků, fasádních systémů, dřevostaveb, nářadí a strojů, včetně solárních systémů a dalších komodit z oblasti obnovitelných zdrojů energie.

Veletrh nabídne pro každého návštěvníka se zájmem o střechy, rekonstrukce a úsporné bydlení atraktivní program přednášek a konferencí, poradenství a řadu nových výrobků a služeb.
DOPROVODNÝ PROGRAM – výběr aktivit

 • ROK ŘEMESEL 2016 – přednášky Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

  • Nový řemeslný portál – v čem konkuruje ostatním a proč na něm nesmíte chybět?

  • Proč menší rodinné firmy často nepřežívají generační výměnu?

  • Balíček praktických informací, který účastníci obdrží zdarma (Desatero ke švarcsystému, Jak na měsíční kontrolní hlášení DPH, Nejčastější chyby generační výměny u rodinných firem, Praktické informace pro začínající podnikatele, Infoset k celoročním aktivitám pro řemeslníky i spotřebitele)
 • Zelené střechy a fasády – příklady úspěšných realizací

 • Fórum Dřevěné konstrukce střech 2016

 • Navrhování a realizace zateplení staveb

 • Revoluce v tuzemském řemesle / ROK ŘEMESEL 2016 / Balíček praktických informací

 • Plechové střešní krytiny – moderní řešení pro moderní střechu – mezinárodní konference

 • Fotovoltaické elektrárny ve světle nové legislativy a s možností dotace NZÚ (ČFA)

 • Fórum Energetická soběstačnost pro domácnosti – střešní fotovoltaika, optimalizace spotřeby vyrobené energie, akumulace energie
 • Chcete si odpovědně pořídit dům či byt a neřešit problémy se střechou? Poradíme Vám!

 • Desatero při výběru realizační firmy a nejčastější chyby ve střešním plášti

 • Na co si dát pozor při podání žádosti v programu Nová zelená úsporám

 • Losování o střechu zdarma a další hodnotné ceny

PORADENSTVÍ a další programy

 • Stavební poradenské centrum s podporou ČKAIT a ČVUT v Praze

 • Centrum pro obnovitelné zdroje a úspory energií

 • Česká fotovoltaická asociace

 • Centrum fasád

 • Fandíme řemeslu – společný stánek řemeslných cechů

 • Poradenství pro začínající podnikatele (stánek Fandíme řemeslu) – doporučení, tipy, nejčastější chyby, praktické rady
 • Cech klempířů, pokrývačů a tesařů ČR – stánek, ukázky, poradenství

 • Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR – ukázky

 • Pokrývačské muzeum, Tegularium

 • Prestižní soutěže

Pro návštěvníky je též připravena oblíbená soutěž v podobě slosovatelné ankety o hodnotné ceny. Hlavní cenou je pálená střešní krytina TONDACH – 120 m2 základních tašek dle výběru! Získat lze i poukaz na okapový systém od firmy Lindab v hodnotě 10 000 Kč, moderní přepěťovou ochranu s dálkovým ovládáním úspory energie od Pražské energetiky a další ceny. Anketní lístek je k dispozici u pokladny ke každé vstupence.

Více na www.strechy-praha.cz


Publikováno v rubrice Inspirace, Naši partněři | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Přijďte vyhrát střechu na veletrh Střechy Praha 2016!